بیسکوییت گردویی یک شیرینی خوشمزه و لذیذ بوده که می توان به عنوان عصرانه و نیز میان وعده آن را سرو نمود. از طرفی به دلیل نزدیک شدن به ایام نوروز، این شیرینی خانگی انتخابی مناسب برای پذیرایی از مهمانان نوروزی است.

 

مواد لازم:

مغز گردو 50 گرم

پودر قند 30 گرم

دارچین ½ قاشق غذاخوری

آرد نول الک شده 1 قاشق سوپخوری

تخم مرغ 1 عدد

شکر 50 گرم

 

طرز تهیه:

برای تهیه بیسکوییت گردویی، ابتدا باید به ریختن مغزهای گردو به همراه پودر قند، دارچین و آرد نول الک شده درون یک آسیاب برقی پرداخته تا گردوها به خوبی پودر شوند. سپس تخم مرغ را درون یک ظرف بشکنید و توسط یک همزن برقی به مخلوط کردن زرده و سفیده تخم مرغ با یکدیگر بپردازید تا پف کند. حال شکر را به میزانی که در بالا ذکر شد به آرامی به محتویات درون ظرف افزوده و بار دیگر هم بزنید تا به خوبی فرم بگیرد. مخلوط گردو را به ظرف اضافه کرده و با استفاده از یک لیسک به هم زدن آن مشغول شوید تا محتویات درون ظرف کاملاً یکدست شود. سپس سینی فر را با روغن چرب نموده و با استفاده از یک قالب مخصوص بیسکوییت، خمیر آماده شده را با فاصله بر روی آن قرار دهید تا به یکدیگر نچسبند. می توانید روی خمیر را با استفاده از پودر گردو و دارچین تزئین نمایید. حال سینی را به مدت 7 الی 8 دقیقه در طبقه میانی فری که 15 دقیقه قبل با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم شده، قرار دهید تا لبه های بیسکوییت های شما به رنگ طلایی در بیایند. پس از گذشت مدت زمان ذکر شده، سینی را از فر بیرون آورده و اجازه دهید تا بیسکوییت ها به مدت زمان 15 دقیقه در هوای آشپزخانه خنک شوند. حال می توانید کمی عسل گرم روی سطح بیسکوییت ها بمالید و با استفاده از گل های تزئینی فوندانت به تزئین کردن آنان بپردازید.

ارسال نظر

زرسرخ انتخابی ایرانی

تمامی حقوق این سایت برای زرسرخ محفوظ است . زرسرخ زیر مجموعه گروه تجاری مهدی باقری است و از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در حوزه زعفران و خشکبار آغاز نموده است

آدرس : ایران –  خراسان جنوبی ، بیرجند ، خیابان معلم ، حدفاصل معلم ۶ و ۸

تلفن : ۰۵۶۳۲۲۳۴۳۳۴
ایمیل: info@zarsorkh.com