کباب کوبیده زعفرانی

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده ۱ کیلوگرم

پیاز ۲۵۰ گرم

پودر پابریکا به میزان لازم

زعفران دم کشیده به میزان لازم

ادویه (نمک و فلفل) به میزان لازم

طرز تهیه:

جهت تهیه کباب کوبیده زعفرانی باید گوشت چرخ کرده گوسفندی و یا مخلوط گوساله را مورد استفاده قرار دهید و برای ترد و خوشمزه شدن کباب باید از گوشتی که دارای چربی می باشد، استفاده نمایید. باید افزود برای اینکه گوشت خودش را هنگام ماساژ ول نکند، نباید از چربی کمی برخوردار باشد.

در مرحله اول تهیه کباب کوبیده زعفرانی، باید به پوست کردن پیازها و له کردنشان توسط یک گوشت کوب برقی بپردازید تا به صورت پوره دربیایند. لازم به ذکر است که در این مرحله باید از رنده کردن پیازها خودداری نمایید. در ضمن توجه به این نکته که مقدار گوشت باید ۴ برابر پیازها باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه، گوشت ها را به همراه زعفران و پیازهایی که له کردید، به طور کامل ماساژ دهید. در همین حین به منظور مخلوط شدن کامل همه مواد و ایجاد حالت چسبندگی در گوشت، پودر پابریکا و ادویه را نیز به آن اضافه نمایید. ورز دادن زیاد گوشت موجب چسبندگی بیشتر و نرم تر شدن آن می گردد. پس از گذشت مدت زمان ۵ دقیقه، ورز دادن را به اتمام برسانید. پس از ورز داده شدن کامل گوشت و ایجاد حالت چسبندگی مورد نظر، آن را داخل یک ظرف مناسب قرار داده و در ظرف را کامل ببندید. سپس اجازه دهید تا به مدت ۱ ساعت درون یخچال بماند. پس از اینکه گوشت به مدت ۱ ساعت استراحت داده شد، دوباره به ورز دادن آن در مدت زمان ۱ دقیقه بپردازید. به منظور عدم چسبیدن گوشت به دستتان، می توانید با مقداری آب، دست خود را خیس نمایید.

در مرحله دوم تهیه کباب کوبیده زعفرانی، برای سیخ زدن کباب به مقدار یک مشت از مخلوط آن را برداشته و بر روی سیخ های پهن قرار دهید. سپس با فشار به پوشاندن سطح سیخ توسط مخلوط گوشت بپردازید، به صورتی که خیلی نازک و یا خیلی کلفت نشود. با انگشت خود فشاری بر روی سیخ وارد کرده تا اثر آن بر روی گوشت به جای بماند. سپس به چسباندن ابتدا و انتهای کباب به سیخ، بپردازید. حال سیخ ها را بر روی منقل یا باربیکیویی که حاوی ذغال گداخته می باشد، قرار دهید تا پخته شود. در حین پخت چندین بار سیخ ها را چرخانده و توسط یک باد بزن خوب باد بزنید. هنگام برشته شدن گوشت، دست از باد زدن بکشید تا گوشت به آرامی پخته شود.

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0