پودینگ تخم شربتی زعفرانی و سیب

مواد لازم:

تخم شربتی ۴ قاشق غذاخوری

آب ½ فنجان

شیر نارگیل ½ فنجان

زعفران سابیده شده ¼ قاشق غذاخوری

گل رز ۱ قاشق

هل سبز ۳ عدد

شربت افرا ½ فنجان

پودر ژلاتین به مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه کمپوت سیب:

سیب ۱ عدد

شکر ۱ قاشق چایخوری

دارچین ½ قاشق چایخوری

آب لیموی تازه ۱ قاشق غذاخوری

هل سبز ۲ عدد

طرز تهیه:

برای تهیه پودینگ تخم شربتی زعفرانی و سیب، ابتدا باید به شستشوی کامل دانه های تخم شربتی پرداخته و آنان را درون آب به میزانی که در بالا ذکر شد، بریزید. سپس شیر نارگیل، گل رز و دانه های هل را نیز با هم ترکیب نموده و به مخلوط تخم شربتی و آب بیفزایید. در ادامه پودر ژلاتین را نیز با آنان مخلوط کنید. در این مرحله اجازه دهید تا پودر ژلاتین درون مخلوط بالا حالت ژله ای به خود بگیرد. از این رو پوره تخم شربتی آماده گردیده است.

حال به حل کردن کامل زعفران سابیده شده در ۲ قاشق آب گرم بپردازید. سپس این مخلوط را به منظور دم کشیدن زعفران ها بر روی حرارت بخار آب قرار دهید. در ادامه پوره پودینگ تخم شربتی که درست کرده اید را درون ظرف های مناسب پودینگ ریخته و به افزودن محلول زعفران بر روی آن بپردازید. سپس شربت افرا را نیز به این ترکیب بیفزایید. ظروف حاوی پودینگ تخم شربتی را به منظور به خورد هم رفتن مواد، درون یخچال قرار دهید.

طرز تهیه کمپوت سیب:

برای تهیه کمپوت سیب، در فاصله ای که پودینگ تخم شربتی درون یخچال قرار دارد، ابتدا به تقسیم کردن یک عدد سیب به قطعاتی کوچک و نیز جداسازی هسته های آن بپردازید. در این مرحله دقت کنید که بافت سیب خراب نشود. حال این قطعات را به همراه مقداری آب درون قابلمه ای ریخته و آن را به مدت ۵ دقیقه بر روی حرارت قرار دهید تا سیب ها پخته شوند. سپس شکر، دارچین و هل را به محتویات قابلمه افزوده و خوب هم بزنید. اجازه دهید تا ۵ دقیقه دیگر بر روی حرارت بماند. در انتها، آب لیموی تازه را به آن بیفزایید. پس از پخته شدن کامل کمپوت، قابلمه را از روی حرارت بردارید. قابلمه را در دمای اتاق گذاشته تا محتویات داخل آن کمی خنک شوند. حال ظروف حاوی پودینگ تخم شربتی که درست کرده بودید را از یخچال بیرون آورده و روی آن را به کمپوت سیب آغشته نمایید. در نهایت می توانید به تزئین پودینگ تخم شربتی زعفرانی و سیب خود با پسته بپردازید.

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0