نان عسلی

نان عسلی یک نان خوشمزه با بافتی نرم لطیف می باشد، و برای کسانی که نان شرین با طعم عسل دوست دارند بهترین پیشنهاد می باشد. طرز تهیه نان عسلی بسیار ساده می باشد و شما به راحتی در منزل می توانید آن را برای صبحانه و عصرانه خود درست کنید.

 

مواد لازم:

کره ۲۵ گرم

تخم مرغ یک عدد

شیر ولرم یک لیوان

عسل ۵ قاشق غذا خوری

آرد سفید دو نیم تا سه لیوان

نمک یک چهارم قاشق غذا خوری

پودر خمیر مایه ۶ گرم- ۱ قاشق غذا خوری

شکر ۱قاشق مربا خوری برای عمل آوردن خمیر مایه

 

طرز تهیه: ابتدا  یک ظرف شیر ولرم، خمیرمایه و شکر را با هم مخلوط کنید و درب ظرف را به مدت ۱۰ دقیقه ببندید، تا خمیر مایه به عمل بیاد. هم چنین در یک ظرف دیگر تخم مرغ، کره به دمای محیط رسیده ،نمک ،عسل را با هم مخلوط کنید. سپس خمیر مایه به عمل آماده را اضافه کرده و بعد آرد را به صورت تدریجی و کم کم اضافه کنید، و آن را ورز دهید. توجه کنید میزان گفته شده آرد تقریبی است و باید به اندازه آرد اضافه کنید، که خمیر به دست نچسبد تا خمیر نرم و لطیفی داشته باشید. البته این خمیر به علت اینکه عسل دارد ممکن است کمی به دست بچسبد پس زیادی وسواس به خرج ندهید. حالا خمیر آماده شده را در یک ظرف تمیز و چرب شده بگذارید و روی ظرف را بپوشانید و آن را در جای نسبتا گرم به مدت یک و نیم ساعت قرار می دهیم تا خمیر استراحت کند. بعد از مدت زمان گفته شده پف خمیر را بگیرید و یکی دو دقیقه ورزدهید. حالا خمیر را به ۱۰ چانه مساوی تقسیم می کنید و هر چانه را به شکلی که دوست دارید فرم بدهید و روی سینی فر بچینید. حالا به مدت ۲۰ دقیقه صبر می کنیم تا خمیر استراحت دوم را داشته باشد.

 

 

در این مدت زمان رومال نان ها را درست کنید. برای این کار یک عدد زرده تخم مرغ، زعفران غلیظ، ۱قاشق مربا خوری شیر، ۱ قاشق غذا خوری عسل را با هم مخلوط می کنیم و بعد با مایه آماده شده روی هر یک از نان ها را رومال کنید. حالا نان های عسلی آماده پخت است. برای این کار سینی حاوی نان ها را در طبقه وسط فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درچه سانتی گراد به مدت ۲۵ دقیقه بگذاریدتابپزد. در صورت تمایل می توانید ظرف آبی را داخل فر برای مرطوب ماندن بگذارید.( برای گرم کردن فر باید آن را از ۱۵ دقیقه قبل روشن کنید.) برای طلای شدن روی نان ها بهتر است در دو سه دقیقه آخر پخت، گریل را روشن کنید، تا روی نان ها طلایی شود. بعد اینکه نان ها به طور کامل پختند آن ها را از فر بیرون می آوریم. در این مرحله پیشنهاد می کنم تا نان ها داغ هستند کمی عسل و آب را باهم مخلوط کنید و بعد عسل رقیق شده را روی نان ها بزنید. با این کار نان اه با رویه عسلی خیلی خوشمزه تر خواهد شد.

 

 

 

 

 

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0