ماسک زعفران و شیر

ماسک زعفران و شیر در صورت عدم حساسیت شما به محصولات لبنی، در درمان آکنه و بهبود لکه های پوست نقش بسزایی را ایفا می نماید. شیر به عنوان یک سفت کننده طبیعی، پوست شما را کاملا تمیز می کند.

برای تهیه ماسک زعفران و شیر به ½ فنجان شیر و ۳ یا ۴ رشته زعفران نیاز خواهید داشت. ابتدا رشته های زعفران را به شیر اضافه نموده و اجازه دهید تا در مدت زمان ۲ ساعت دم بکشند. پس از گذشت مدت زمان ذکر شده، این ترکیب زعفران و شیر را بر روی پوست صورت خود مالیده و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با آب بشویید. شما می توانید ماسک زعفران و شیر را ۲ الی ۳ بار در هفته مورد استفاده قرار دهید. از این رو پوست شما بر اثر استفاده مداوم از این ماسک دیگر جوش نخواهد زد و لکه های به جای مانده از جوش های قبلی نیز به طور کامل از بین خواهند رفت. لازم به ذکر است که ماسک زعفران و شیر برای درمان آفتاب سوختگی نیز بسیار مؤثر می باشد. به این منظور کافی است مقداری زعفران را به مدت یک شب کامل درون کمی شیر پر چرب قرار دهید. سپس توسط یک فرچه، ترکیب زعفران و شیر را بر روی نقاطی که بر اثر آفتاب به رنگ تیره در آمده اند، بکشید تا این لکه ها پس از چندین بار مصرف ماسک زعفران و شیر به صورت کامل از بین بروند.

از دیگر خواص ماسک زعفران و شیر می توان به جوان سازی پوست اشاره نمود. برای این منظور کافی است یک قاشق چایخوری زعفران را به همراه یک قاشق غذاخوری شیر و دو قطره روغن گل شمعدانی مخلوط کنید و این ترکیب را بر روی پوست صورت خود بمالید. شما می توانید با ضربه زدن یک اسفنج به صورت آهسته بر روی پوست صورت خود، مانع ریختن مواد از روی پوست شوید. پس از گذشت مدت زمان ۲۰ الی ۳۰ دقیقه، صورت خود را با آب ولرم بشویید. نگران زردی پوست خود بعد استفاده از ماسک زعفران و شیر نباشید، زیرا پس از ۲ ساعت این زردی از بین خواهد رفت. در صورت تمایل می توانید با ماساژ پوست خود توسط ترکیب جوپرک و ماست، زردی پوست صورتتان را از بین ببرید.

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0