سالاد بلغور، سبزیجات، زرشک و ماست

مواد لازم:

آب ۲ فنجان

بلغور متوسط ۱ فنجان

برگ چغندر ۵۰۰ گرم

روغن زیتون ⅓ فنجان

سیر خرد شده ۱ حبه

ادویه (نمک و فلفل) به مقدار لازم

ترخون خرد شده ۲ قاشق غذاخوری

نعناع تازه برای طعم دادن ۱ الی ۲ قاشق غذاخوری

فلفل شیرین ½ قاشق چایخوری

زرشک یا زغال اخته خشک و خرد شده (می توانید گیلاس خشک و خرد شده را نیز جایگزین کنید) ۲ الی ۳ قاشق غذاخوری

آب لیموی تازه ۳ قاشق غذاخوری

ماست ۱ فنجان

سیر اضافی ۱ الی ۲ حبه

طرز تهیه:

برای تهیه سالاد بلغور، سبزیجات، زرشک و ماست، ابتدا باید ۲ فنجان آب را درون یک قابلمه ریخته و بر روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس بلغور و نمک را به آن اضافه نموده و حرارت را کم کنید. در قابلمه را ببندید و اجازه دهید تا مخلوط بلغور و آب به مدت ۲۰ دقیقه جوش بخورند. پس از جذب آب توسط بلغورها، حرارت را خاموش کنید. حال در قابلمه را بردارید و یک پارچه خشک کن روی قابلمه گذاشته و سپس در آن را ببندید. اجازه دهید تا به مدت ۱۰ دقیقه به همین حالت باقی بماند. پس از گذشت مدت زمان ذکر شده، محتویات داخل قابلمه را جهت خنک شدن درون یک ظرف بریزید.

 

در همین حین، برگ های چغندر را از ساقه جدا کرده (ساقه ها را در صورت گوشتی و عریض بودن، نگهدارید) و شستشو دهید. سپس به مدت ۲ دقیقه آن ها را بر روی بخار آب قرار دهید. در ادامه برگ های چغندر را برای مدت ۱ دقیقه درون آب جوش و نمک بریزید. با تکرار این عمل، ساقه های چغندر را ترد و سفید نمایید. حال چغندرها را درون آب سرد، خوب چنگ بزنید تا خرد شوند.

در ادامه ساقه های چغندر را به صورت نگینی خرد کنید. سپس ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون را درون یک قابلمه ریخته و بر روی حرارت متوسط قرار دهید. ساقه های نگینی شده را به آن اضافه کنید. به مدت زمان ۳ دقیقه مواد را هم بزنید تا ترد شوند. سپس سیر را به آن افزوده و جهت معطر شدن مواد، به مدت ۳۰ ثانیه آن ها را هم بزنید. پس از گذشت مدت زمان ذکر شده، حرارت را خاموش کنید.

درون یک کاسه بزرگ به مخلوط کردن بلغور، برگ های خرد شده چغندر و ساقه های آن، ترخون و نعناع خرد شده، فلفل شیرین و زرشک با یکدیگر بپردازید. سپس آب لیمو، ادویه و روغن زیتون را با یکدیگر ترکیب نموده و به محتویات داخل کاسه اضافه نمایید. حال مواد را به یک کاسه بزرگ مخصوص سالاد انتقال دهید.

سیرهای اضافی را به همراه مقداری نمک درون یک هاون بکوبید. سپس این مخلوط را درون ماست بریزید و به همراه سالاد بلغور، سبزیجات و زرشک میل نمایید.

 

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0