دمنوش عناب دارای خواص متعددی است که بسیار مؤثر بوده و می تواند برای جلوگیری از سرطان مفید باشد. این دمنوش به جوان سازی پوست صورت و تقویت و افزایش رشد مو کمک فراوانی می نماید. از دیگر خواص درمانی دمنوش عناب می توان به رفع یبوست، کاهش استرس و اضطراب، درمان سرماخوردگی و بی خوابی، کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان و حفظ سلامت قلب اشاره نمود. باید افزود که در صورت ترکیب این دمنوش با دارچین، زنجبیل، آویشن، زرشک، به و گل گاوزبان خواص درمانی آن چندین برابر خواهد شد.

مواد لازم برای تهیه دمنوش عناب عبارتند از ۲۰ عدد عناب، ۳۰ گرم ریشه زنجبیل تازه، مقدار ۱۰ گرم چوب دارچین و حدود ۱.۵ لیتر آب.

 

طرز تهیه:

ابتدا عناب ها را کاملا شسته و خیس نمایید. سپس هسته آن ها را خارج کنید و میوه خرد شده را به همراه زنجبیل و دارچین داخل یک قوری بریزید. آب را به قوری اضافه کرده و روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش بیاید. سپس با کم کردن شعله اجازه دهید تا دمنوش به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد. پس از گذشت مدت زمان ذکر شده، شعله را خاموش کرده و بعد از ۱۵ دقیقه که کامل دم کشید، با رد کردن دمنوش از صافی، آن را میل نمایید. لازم به ذکر است که دمنوش عناب می تواند برای درمان سردرد بسیار مفید باشد. برای این منظور ۳۰ عدد عناب را به همراه ۵ گرم تخم گشنیز در یک لیوان آب جوش دم کنید و صبح پس از بیدار شدن به صورت ناشتا میل نمایید.

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0