دمنوش زعفران با طعمی دلنشین موجب شادی و افزایش اشتهای افراد می گردد. این دمنوش دارای طبیعتی گرم بوده و محرک قوای مغزی می باشد. دمنوش زعفران کلیه ها را تقویت نموده و از سرفه و حساسیت جلوگیری می نماید. از دیگر خواص این دمنوش می توان به جلوگیری از پوسیدگی دندان ها اشاره کرد. لازم به ذکر است که نباید بیش از ۳ گرم زعفران در روز استفاده گردد. همچنین این نوشیدنی برای خانم های باردار مضر است زیرا مصرف آن امکان سقط جنین را به وجود می آورد.

طرز تهیه دمنوش زعفران:

۱ قاشق چایخوری زعفران خشک را کوبیده و به همراه ۳ لیوان آب سرد داخل یک قوری بریزید و پس از ۳۰ دقیقه دم کردن بر روی بخار آب، با اضافه کردن مقداری نبات به آن میل نمایید. شما می توانید با افزودن مقداری زعفران به چای معمولی و دم کردن آن نیز از خواص دارویی این ادویه ارزشمند بهره مند شوید.

طرز تهیه دمنوش زعفران، هل و دارچین:

طرز تهیه این دمنوش ترکیبی که علاوه بر خواص دارویی زعفران، می تواند به داشتن خوابی راحت و از بین بردن پف زیر چشم نیز کمک فراوانی نماید، به شرح زیر می باشد:

یک قاشق غذاخوری چوب دارچین خرد شده را به همراه ۷ تا ۱۰ عدد هل سبز خرد شده و مقدار یک گرم زعفران مخلوط نموده و با ۴ لیوان آب جوش در یک قوری بریزید. سپس به مدت زمان ۳۰ الی ۶۰ دقیقه بر روی حرارت ملایم دم کنید. پس از آن، دمنوش را به همراه ۲ قاشق مرباخوری عسل در یک لیوان ریخته و میل نمایید.

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0