تشخیص زعفران اصل از تقلبی

امروزه نمونه های تقلبی بسیاری از ادویه زعفران به دلیل ارزش بالای آن، توسط افراد سودجو در بازار یافت می شود. بنابراین ما تصمیم گرفتیم تا راه هایی را برای تشخیص زعفران اصل از تقلبی در اختیار شما همراهان عزیز زرسرخ قرار دهیم.

 

 

  1. شیپوری بودن سرشاخه های زعفران اصل

یکی از ساده ترین روش های تشخیص زعفران اصلی، شکل سرشاخه های آن می باشد. زعفران از سه سرشاخه تشکیل شده که بخش بالایی این سرشاخه ها به شکل شیپور است.

  1. عدم براق بودن کلاله های زعفران اصل

کلاله ها، از دیگر بخش های تشخیص زعفران اصل به شمار می روند. به طوریکه این کلاله ها به هیچ عنوان نباید خیلی براق باشند. گاهی سودجویان به دلیل شباهت کلاله های ذرت و زعفران، کلاله ذرت را رنگ کرده و به عنوان زعفران در بازار می فروشند. از این رو باید به این نکته توجه کنید که کلاله های زعفران برعکس ذرت که حالتی مستقیم دارند، به صورت منحنی می باشند. این انحنا موجب تمایز زعفران اصل از نمونه های تقلبی آن در بازار شده است.

 

  1. عدم چرب بودن زعفران اصل

برای تشخیص عدم چرب بودن زعفران، می توانید از یک برگ کاغذ یا روزنامه استفاده نمایید. بدین منظور باید مقداری از زعفران را روی کاغذ یا روزنامه ریخته و با دست به آن فشار وارد کنید. اگر براثر فشار زعفران، بر روی کاغذ یا روزنامه ذراتی از چربی و روغن ایجاد شد، نشان از تقلبی بودن زعفران دارد. اما چنانچه این فشار منجر به پودر شدن زعفران بدون ایجاد چربی بر روی کاغذ گردید، زعفران اصل و مرغوب می باشد.

  1. رنگ دهی پایین زعفران اصل

سرعت رنگ دهی در زعفران اصل به نسبت نمونه تقلبی آن بسیار پایین است. بنابراین یکی از راه های تشخیص زعفران اصل از تقلبی را می توان سرعت رنگ دهی آن تلقی کرد.

 

 

  1. تشخیص زعفران اصل توسط گاز متان

شناساگری قوی برای تشخیص زعفران اصل از تقلبی، گاز شهری متان است. برای این منظور، ابتدا مقداری از زعفران را بر روی حرارت گاز قرار دهید. در صورت تغییر رنگ زعفران به بنفش و یا نارنجی از اصل بودن آن اطمینان حاصل خواهید کرد. اما تغییر رنگ زعفران به زرد نشانه ای برای تقلبی بودن و عدم مرغوبیت آن محسوب می گردد.

  1. تشخیص زعفران اصل توسط بنزین

یکی از راه های تشخیص زعفران اصل از تقلبی، انداختن مقداری زعفران درون بنزین می باشد. از آنجایی که زعفران نمی تواند در بنزین حل شود، رنگی شدن بنزین نشان از تقلبی و ساختگی بودن زعفران دارد.

 

  1. تشخیص زعفران اصل توسط آب جوش

شما می توانید با انداختن مقداری زعفران در آب جوش از اصل بودن آن اطلاع پیدا کنید. به طوریکه اگر قبل از گذشت ۵ دقیقه، رنگ شاخک های آن به سفید تغییر پیدا کرد قطعاً زعفران شما تقلبی و ساختگی می باشد.

  1. یکتا بودن طعم و بوی زعفران اصل

طعم و بوی زعفران، شناساگری ثابت به شمار می رود. زیرا زعفران اصل دارای بویی تند و اما دلنشین و نیز طعمی تلخ می باشد.

 

نظر دهید

پاسخ دهید

Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0